Forum www.3iks.fora.pl Strona Główna www.3iks.fora.pl
Polityka i nie tylko
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PO na zakręcie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.3iks.fora.pl Strona Główna -> Polska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ekor




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 679
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 10:42, 07 Cze 2011    Temat postu:

Odnoszę wrażenie że PO , Tusk gubi się w gąszczu problemów jakie stoją przed rządem. Coraz bardziej jaskrawo widać brak spoistości w PO. Nie wiem z jakich powodów Tusk różnicuje kryteria ocen swoich polityków, ministrów.Klasycznym przykładem jest min.Grabarczyk .Ciekawi mnie co za siłę prezentuje poseł Grabarczyk który mimo wielu wpadek jest nie do ruszenia. Skoro układy partyjne stawia Tusk wyżej niż fachowość ministra i sprawność zarzadzania to ..czarno widzę. A kłopotów Tuskowi i PO zapewne nie ubędzie, a przybędzie, zbliża się gorączka przedwyborcza. Podejrzewam że i Kaczyński i Tusk trzymają jeszcze " tuzy w rękawie" Zagrają nimi w czasie bliższym wyborów, może to być katastrofa smoleńska, blamaż z procesem realizacji inwestycji na Euro, no i stan finansów państwa. Jak na razie plankton polityczny ciągnie do silniejszych z nadzieją na miejsce w parlamencie lub przynajmniej dobrą posadę w administracji rządowej. Nie jestem przekonanym że dysydenci z innych partii którzy mogą znaleźć się z ramienia PO to wartościowy narybek. Jak historia uczy tacy posłowie będą szukać w przyszłości dalej. Jak by nie patrzeć to PO zdaje się być na zakręcie, że wyjdzie z niego to jest pewne , tylko zależy w jakim to będzie stylu.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ekor




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 679
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 15:04, 11 Cze 2011    Temat postu:

PO to polityczna efemeryda.Politycznie nie ma żadnego historycznego odniesienia. Ojciec - KLD, Matka -UW . UW i KLD niepokalanie poczęci. Nie widzę też realnych podstaw do takiego sprawowania rzadów jaki prezentuje Tusk i jego ekipa. Mandat poparcia PO zyskała wywołując, czy też uczestnicząc w kłótni z PiS. Analizując sondaże okazuje się ze 40% z grona popierąjacych czyni to czyni to z obawy aby PiS nie doszedł do władzy, zaś inne partie opozycyjne , a w szczególności SLD nie jest w stanie dziś być realną siłą która udaremni PiS-owi przejęcie władzy. Aby dmuchać na zimne Tusk /PO nieustannie ostrzega wyborców że SLD zamierza po wyborach wejść w sojusz z PiS. Jest to mniej prawdopodobne niż sojusz PO-PiS. Ale tak na wszelki wypadek aby nie zdecydowanym zohydzić głosowanie na SLD taką politykę medialną Tusk prowadzi. Do Napieralskiego mam pretensję że nie dość zdecydowanie temu zaprzecza.
A więc Tusk/PO ;
1. korzysta z poparcia społecznego które swoją postawą wypracowuje PiS.
2. Umiejętnie zwodzi społeczeństwo obietnicami bez pokrycia
Ale;
1. PO nie rozwiązało żadnego z istotnych problemów społecznych , a więc bezrobocia , nalezytej ochrony zdrowia, poprawy w dziedzinie edukacji , powiem więcej ...nie zblizyło się do realnego rozwiazania tych problemów.
2.Czy zmniejszono korupcję?, Czy połozono kres nepotyzmowi ? Sieć powiązań personalnych w terenie jest klasycznym tego przykładem.Czy uczyniono państwo , państwem tanim? Wyśmiewano się kiedyś z Pawlaka jak na rogatkach miasta przesiadał się z Poloneza do BMW. a jak traktować wycieczki Tuska samolotami rzadowymi w relacji Warszawa-Gdańsk? Jak traktować stada nieudolnych urzędników z partyjną legitymacją w kieszeni.
SLD wyautowano z rzadów za "aferę Rywina", A czym jest Chlebowski, Drzewiecki itp? Poprzednie rządy PO rozliczała za każdą podwyżkę cen. A co mamy dziś? Wszyscy widzą. Od 1 lipca wszystkie autostrady będą płatne. Jak czytam opłata za odcinek z Wrocławia do Katowic wynosić będzie 40 zł w drugą to samo czyli do Katowic i powrót do Wrocławia równe 80 zł. Jak to przeniesie się na ruch drogami alternatywnymi nie muszę pisać.
Nie mogę zrozumieć jak można kierować państwem odcinając się od jego przeszłości. PO z zasad ideologicznych odcięła się od PRL-u, ma to negatywne skutki jeżeli chodzi o zarządzanie gospodarką. Stawiając na cenzurowanym fachowców którzy mieli i mają pewien dorobek zawodowy zdobyty w PRL-u sięga się do swoich towarzyszy partyjnych. Proszę zauważyć co jest clou rekomendacji dla "Kowalskiego" na ważne stanowisko w gospodarce? Doświadczenie? wykształcenie? zdolności czy umiejętności? Nic z tego, najważniejszym w ocenie jest biografia z "walki podziemnej". I takich "orłów" mamy na kierowniczych stanowiskach.
Reasumując , PO odcinając historię bierze jednak z niej wszystkie negatywne wzorce powielając je pod innym sztandarem. Teraz chce poszerzyć spektrum zwolenników aby rządzić samodzielnie .A więc należy ;
1.Osłabić SLD
2.Przewidując pewien bunt wewnętrzny zebrać dodatkowe głosy nie zdecydowanych wyborców.


A na konwencji PO Tusk dostał iluminacji wygłaszając takie słowa;
"10 lat temu był poryw serca, ale dziś Polacy będą nas oceniać za władzę jaką wykonujemy - mówił premier Donald Tusk podczas sobotniej konwencji PO. - Ten rząd dziś - i jeśli wygramy - nasz przyszły rząd - nie będzie się nisko kłaniał ani bankierom, ani związkowcom. Nie będziemy klęczeli przed księdzem, bo do klęczenia jest kościół - przed Bogiem - oświadczył Tusk. - Chcę was poprowadzić do zwycięstwa, żeby następne 4 lata były dobre dla Polski, naszej ojczyzny - tymi słowami zakończył swoje przemówienie premier Donald Tusk. "

Już 4 lata temu w swoim tasiemcowym expoze obiecywał złote góry. Czy wielu da się jeszcze nabrać na takie pustosłowie?

Najbardziej rozśmieszyły mnie takie słowa;

Premier ocenił, że Polska potrzebuje dzisiaj wielkiego zrywu nie dlatego, że coś nam grozi, ale dlatego, że mamy "nadzwyczajną szansę". - Jesteśmy o krok od tego, żeby powiedzieć: Polska jest jedną z najdumniejszych ojczyzn dla swoich rodaków, nie tylko na naszym kontynencie. Nie ma już powodu do żadnego wstydu, do żadnych kompleksów - mówił Tusk

Czyli do pracy i zawierzenia PO rodacy, jeszcze tylko krok( w butach siedmiomilowych) od tego aby czuć się najdumniejszym obywatelem RP. Chyba przy zlewozmywaku w Anglii, czy zbiorze owoców we Włoszech, czy Hiszpanii.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ekor dnia Sob 15:30, 11 Cze 2011, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pro Rock




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 602
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Skąd: UE
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 9:55, 12 Cze 2011    Temat postu: Poki w SLD beda takie

cuda jak Gienia Grabowska, ktora miala juz lewy mandat z 175 partii lewckich i lewicywujacych to spoko

Genowefa Grabowska jest typowym przedstawicielem lewackiego sprzedawczyka, sprzeda wszystko za mandat.

Bo naukowiec z niej raczej tylko taki jak profesur


baba to stworzenie glupie bo a w glowie co chlop w du.....,

Gienia jest tego benialnym przykladem


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panesz
Administrator



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 8605
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Leżajsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 10:26, 12 Cze 2011    Temat postu:

Degrengolada. Już w RP nie ma cokolwiek co by można powiedzieć, jest partią, ma program rządzenia, politykę wew czy zew., ma priorytety, itp. Potworzyły się partie kolesiów.

Niemniej do tej pory PO dobrze brnęło poprzez podstawiane nogi przez PiS, a czasami też przez SLD. Niemniej też utrzymywało bezrobocie na pewnym poziomie, co wcale nie znaczy, że z nim walczyło, że je zmniejszało przy założeniu, że bezrobocie zawsze jakiś tam wskaźnik będzie mieć i można bezpowodnie jego przytaczać na korzyść lub niekorzyść. Nie notuję, aby PO/Tusk czynił jakieś starania przeciw jego zmniejszaniu. Ma tu usprawiedliwienie nie tylko w postaci podstawiania nóg, ale też kryzysu. Jednak kryzys nie jest usprawiedliwieniem, bo i z nim, z kryzysem PO walczyło słabiutko. Właściwie utrzymało stan przedkryzysowy przy minimalnej reformie obciążającej kryzysem społeczeństwo. Jednak takowe czekanie nie zawsze jest najlepsze czy skuteczne. Jesteśmy ciągle na krawędzi jego. Wystarczy mała wpadka i lądujemy jak inne kraje, które wybodowały się,, weszły do UE na zasadzie zadłużenia się krajowego i światowego. Dziś Polska istnieje, bo pozwala jej światowy i własny system bankowy! Po prostu wisimy na krawędzi wypłacalności.

Nie można też obarczać PO ochroną zdrowia. Przecież i tak ludzie będą się leczyć i umierać z byle przyczyn. Przecież każda śmierć ma swoją przyczynę i o ile nie jest to wypadek, to zawsze będzie niemoc SZ. Najbardziej mnie w tej materii mier-zi, że leczą się ludzie zdrowi, a chorych się olewa, zmusza do leczenia się za dodatkowe własne pieniądze.

Też szkolnictwem bym nie obarczał. Albo wiem, raczej wiem niż nie wiem, że szkolnictwo dla samego szkolnictwa mamy na wskroś nowoczesne. Tak nowoczesne, że żadnego zawodu nie daje. Szkolnictwo wynika z potrzeb gospodarczych, a nie z papierków. Szkolnictwo i to jak najwyższe i jeszcze wyższe niż wyższe ogólnodostępne i ogólnie oceniane, ale potrzebne, a w tym też prawie darmowe, potrzebne jest ludziom w dużych miastach, na stanowiskach w administracji państwowej, którzy w ten sposób majom podstawy i uprawnienia do zarządzania najważniejszymi dla kraju resortami bez szczególnej wiedzy specjalistycznej w zawodzie czy resorcie, w którym dostają swoje kilkakrotnie większe od przeciętnych gdzie indziej pensje, aby z głodu itd.

Tak więc zawsze jestem za tym, co byłem, aby rząd nic nie musiał robić, a życie w kraju o ile nie rozwijało się, to nie pogarszało się. W umie PO wywiązało się z tego. Problematycznym jest na ile mogło lepiej, czego nie umiem ocenić i oszacować, bo problem złoży: zagrożenie kryzysowe z zewnątrz, w kraju przeszkody prezydencko-sejmowe, powodzie i te łącznie ze stadionami i autostradami mistrzostwa, na ile pozwoliło, że nie było gorzej. Dodajmy do tego zadłużenie. Bo nie sądzę, aby nie było gorzej, gdyby rządził PiS czy każde inne ugrupowanie. Jestem pewien, że byłoby wtedy gorzej niż dziś, a wina byłaby po stronie opozycji, którą było m.in. PO.

Ale dlaczego tak obecnie "zgłupiało" PO, zbiera plewy i niszczy swoich działaczy?
Faktycznie Arłukowicz oprócz wiedzy medycznej innej nie ma, coś z praktyki politycznej jedynie coś miał do czynienia. NIeudana Kluzik, której zaufanie wykorzystał Jarosław Kaczyński, a jako PJN niczym się nie wykazała, nawet do dziś nie wiem, po co jej to było, ale uważa się, że uroda (jak moja) jej winna wystarczyć, jeżeli raz się udało....
Co oni łącznie z Rosatim prezentują? To oni do PO czy PO do nich wyrównuje? Pytanie jest naprawdę głupie, bo widać, że to drugie!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pro Rock




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 602
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Skąd: UE
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 7:12, 13 Cze 2011    Temat postu: Nieco inaczej widze te problemy...,

Ani Arlikowicz ani Rostkowska Kluzik nie sa zadnymi wybitnymi politykami, z tym sie zgadzam. Dla mnie ale wielkie znaczenie ma to ze tez nie sa ani odrobinke gorsi od tych co pozostali zarowno w PiSie jak i SLD.

W Polsce brak teraz wybitniejszych politykow, kogos z charyzma ( w stylu Gierka czy Kwasniewskiego - uznaje to choc daleki jestem do pochwaly ich opcji). Amatorszczyzna i to nizszej ligi, i to dotyczy wszystkich bez wyjatkow partii, PO, SLD i PiSu.
Nie zmienia tego rowniez popularnosc niektorych politykow zwlaszcza wsrod swojej klienteli. Przykladami moga byc Tusk i Kaczynski. O ile w PO jeszcze wydaje mi sie ze wolnosc myslenia jest jeszcze choc w bardzo marginalnym zakresie o tyle w PiSie od kaprysu Prezesa nie ma odwolania. SLD tez moim zdaniem rozmienilo sie na dobre. Napieralskiemu nie udalo sie zgromadzic wiekszego poparcia co przy szalenczej walce PO - PiS nie powinno byc raczej trudne. Ta partia nie ma wyrazu i przy Napieralskim juz jego nie zdobedzie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ekor




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 679
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 8:25, 13 Cze 2011    Temat postu:

Wydaje mi się że apetyt PO na pełnię władzy może stać się przyczyną "niestrawności". Uderzenie na lewo miało jak wspomniałem wcześniej przyciągnąć niezdecydowanych jak i zabrać część elektoratu SLD. Ale to nie jest tak prosto, Arłukowicz , Rosatti nie są dla lewicowego elektoratu wiarygodni. Nie wiem czy niezdecydowani pójdą za nimi, takie zmiany barw politycznych nie cieszą się uznaniem społecznym. Nigdy nie wiadomo kiedy polityk jest w wyrażaniu swych poglądów prawdziwym, .....przed , czy ...po.
Kluzik-Rostkowska to jeszcze bardziej "brzydka cecha polityka".
Tak więc tryumfalizm Tuska może być przedwczesny.
Wcześniej czy później działacze PO podniosą kwestię rozmycia, zatracenia politycznej ideowości partii. Dzisiaj PO zmierza do formuły FJN (Frontu Jedności Narodu). Tusk zapomina że taki FJN może być , może mieć sens w ściśle określonych uwarunkowaniach. Ani warunki , ani sam Tusk nie są wystarczające do stworzenia tak szerokiego spektrum poparcia społecznnego. Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem dzisiejszych działań PO jest działanie krótkoterminowe. Cel wygrać wybory. Po wyborach żadne wcześniejsze obietnice nie będą miały żadnego znaczenia.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ekor dnia Pon 8:38, 13 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ekor




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 679
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 22:58, 13 Cze 2011    Temat postu:

Chińczycy wycofują się. Czeka nas kolejny sprawdzian skuteczności działania rządu. W lipcu mają rozpocząć się roboty.Jak i kiedy to ruszy?
Druga sprawa solennie rząd zapewniał że gdyby Chińczycy wycofali się to zapłacą 741 mln zł kary. Sceptycy mówili że możemy dostać tylko 130 mln. Okazało się że Chińczycy przelali już na nasze konto 130 mln.Obawiam się że te przeszło 600 mln to będą wirtualne pieniądze. Jeżeli tak się sprawa potoczy to będzie to jeszcze jeden z przyczynków do krytyki PO.
Kolejnym przyczynkiem do krytyki PO będzie sytuacja w której nie zostanie dotrzymany czerwcowy termin publikacji raportu Millera. Będą spekulacje , domniemania , czyli okazja do uderzenia w rząd.Taka sama reakcja będzie gdy raport zostanie opublikowany jesienią tuż przed wyborami. W tej chwili jedynym rozsądnym wyjściem jest publikacja raportu w terminie o którym mówił Tusk, czyli w czerwcu.
Wyjście na "prostą" w tych sprawach zapewne wymagać będzie reorganizacji rządu, a to zaburzyłoby misternie budowany wizerunek rządów PO.Tego zapewne przed wyborami Tusk się obawia.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ekor dnia Pon 23:02, 13 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ekor




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 679
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 20:47, 17 Cze 2011    Temat postu:

Zaskakująco duże poparcie dla PO -49% , a jednocześnie wiele niespełnionych obietnic i wpadek. Patrząc historycznie..każda ze znanych partii politycznych za takie błędy i wpadki dawno byłaby "pod kreską " poparcia społecznego. Czym więc PO zasługuje na tak duże zaufanie społeczne? Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem jest deformacja naszej sceny politycznej. Partie z "pnia solidarnościowego" po 90 roku skutecznie dezawuowały istnienie i konieczność obecności na scenie politycznej partii lewicowych i nurtu prawicowego. Kiedy scena polityczna w zasadzie została zdominowana przez PO i PiS okazało się że płaszczyzną naturalnego sporu i walki są sprawy drugorzędne. Spór między PO i PiS tyczy spraw które wymykają się z kręgu spraw których można racjonalnie ocenić. Tym samym spór który przerodził się w konflikt jest i będzie nie roztrzygnięty . Z uwagi na różnice w socjotechnice obu partii, PO zbiera owoce konfrontacyjnej , często awanturniczej polityki PiS. Platforma rośnie w siłę poparcia obawą społeczeństwa przed kolejnymi rządami PiS. Ale tym samym staje się "wydmuszką polityczną". Brak poważnego i odpowiedzialnego przeciwnika politycznego prowadzi partie w dłuższej perspektywie do degradacji programowej . Tyczy to PO jak w pewnym sensie i PiS.
Jeżeli kierownictwo i działacze PO tego nie zrozumieją to z tego "zakrętu" PO nie wyjdzie na prostą .


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ekor dnia Pią 20:51, 17 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baltazar




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 681
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Skąd: Pomorze
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 22:13, 17 Cze 2011    Temat postu:

Tytuł wątku to właściwie pytanie: "PO na zakręcie?"
Czasami oglądam wyścigi motocyklowe.
Najbardziej dramatycznie jest gdy w trakcie wyścigu spadnie deszcz.
- Otóż myślę że PO jest nie tylko na zakręcie, ale w bardzo głębokim wirażu i że właśnie zaczyna padać...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ekor




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 679
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 13:34, 19 Cze 2011    Temat postu:

Obrabiając dalej "d......" PO można powiedzieć że Tusk rozmienia na drobne zasady programowe Platformy. Dzisiaj widać że głównym zadaniem PO jest pozyskanie maksymanie możliwą ilość głosów przy urnie wyborczej. Temu służą transfery ludzi z lewicy i sympatyków lewicy którzy niekoniecznie chodzą na wybory.O tym że jest to działanie na krótki termin Tusk wie , ale czy wiedzą wszyscy zainteresowani?
Sytuacja bowiem jest taka ;
1. Obszar penetracji Platformy to na lewo od Centrum, ani u zwolenników PiS, ani u "ludowców" PO nie ma co szukać. Zostaje lewica.
2.Pozyskując działaczy lewicowych Tusk liczy na poparcie tego elektoratu który jest zwiazany z określonymi osobami będacymi przedmiotem transferu. Nikt nie pyta jak te oczekiwania mają się do założeń programowych PO.
Ten temat jest i będzie do czasu wyborów tematem tabu.
3.Aby uspokoić żelazny elektorat PO na front ideologiczny do mediów skierowano prawicową twarz PO jakim jest Gowin oraz Niesiołowskiego który zmiękcza ostatnio elektorat lewicowy, zmiękcza swoimi wypowiedziami na temat lewicy, jest bardziej konsyliacyjny.Ten duet ma uspokoić "prawą stronę" i jednocześnie wyciągać ręce na "lewo od Centrum".A Tusk odgrywa rolę dobrotliwego monarchy który też ma dla każdego ciepłe słowo. To "otworzy "nową fabrykę , to pojawi się na "jarmarku", albo w szkole . W myśl zasady "władza z ludem, lud z władzą"
4. Po wyborach nastąpi powrót do rzeczywistości. Dla niektórych polityków będzie on przysłowiowym "zimnym tuszem".

Czy władze PO na takiej kunktatorskiej polityce przed wyborami zyskają , czy stracą w "swoich szeregach'. Generalnie mówiąc zyskają, ci którym nie po drodze z taką polityką , zacisną zęby i przetrzymają. Innego wyjścia nie mają.
Przegrani będą ci politycy którzy w ramach transferu jako wiano wnieśli głosy "swoich wyborców", a których przekonania polityczne nie będą mieścić się w praktycznym sprawowaniu władzy przez PO. Tym politykom zostaje mówić że białe jest czarne, a czarne białym. Tym którzy z tym się nie pogodzą pozostanie gorycz porażki. A ich wyborcy ..Nic. Kto by się wyborcami na 4 lata przed wyborami przejmował.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ekor dnia Nie 13:44, 19 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pro Rock




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 602
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Skąd: UE
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 18:28, 20 Cze 2011    Temat postu: * * * * * * * * *

Oczywiscie PO stara sie skompletowac dobry Zespol.
Inaczej jednak oceniam Ekorze te dzialania. PO nie otwiera sie na lewo, jak to sugerujesz. Wyddaje mi sie ze w PiSie nie ma ani jednego czlowieka, ktory mogl by byc dla PO interesujacy i wiarygodny. W PJN sa dwa przyklady Kluzik Rostkowska i Poncyliusz,, reszta tez jest malo atrakcyjna.
Dotychczasowemu koalicjantowi tez za bardzo nie wypada, tym bardziej ze PSL nie ma pewnosci ze przekroczy 5 %. Wyglada wiec na to ze kazdy glos moze byc na wage przyszlej koalicji. Ulamek procenta ktory mozna by tam wygrac moze doprowadzic do utraty partnera.
Pozostala wiec lewica, a raczej to co z niej pozostalo. Arlukowicz, Kalisz, Cimoszewicz, zwlaszcza jak SLD bedzie dalej nasladowala PZPR poczatkiem rozlamu. Nowa lewica przeciez wyciagnela pewne wnioski z tego co bylo i nie wszyscy chca byc traktowani tak jak Arlukowicz przez Napieralskiego.
Partie musza wyciagnac z tego wnioski i jestem pewien ze wyciagna.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ekor




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 679
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 23:02, 20 Cze 2011    Temat postu: Re: * * * * * * * * *

Pro Rock napisał:
.......... Nowa lewica przeciez wyciagnela pewne wnioski z tego co bylo i nie wszyscy chca byc traktowani tak jak Arlukowicz przez Napieralskiego.
Partie musza wyciagnac z tego wnioski i jestem pewien ze wyciagna.


Kolejny raz z rzędu słyszę zdanie wymyślone przez dziennikarzy że Arłukowicz, a także Kalisz byli w pewnym stopniu dyskryminowani, czy nie doceniani w SLD. Ty Pro Rocku powielasz te bzdury.
Co może zaoferować partia opozycyjna , a więc nie będąca przy władzy swoim działaczom będącym posłami .?
Najbardziej cennym jest to aby mieli mozliwość ciągłego kontaktu poprzez media z potencjalnymi wyborcamiw . Kalisz i Arłukowicz dostali możliwość prezentowania SLD w mediach ,w najbardziej popularnych programach . A więc 4 lata darmowej propagandy wyborczej. Niejako na talerzu podano Im szanse ponownego wyboru na posła. A kto Pro Rocku skierował Arłukowicza i Kalisza do komisji sejmowych , tym samym dał możliwość wpisania się Ich w świadomość społeczną.
Inni posłowie SLD aby nie stracić kontaktu z wyborcami , aby nie zostać zapomnianymi muszą włożyć dużo trudu , pracy jeżdząc w terenie od miejscowości do miejscowości.
A więc nie opowiadaj Pro Rocku takich bajek że Arłukowicz nie był doceniany.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ekor dnia Pon 23:09, 20 Cze 2011, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pro Rock




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 602
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Skąd: UE
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 1:55, 21 Cze 2011    Temat postu: Ekorze

Co do tego ze Napieralski chcial zrobic z Arlukowicza Prezydenta Szczecina wbrew jego woli to nie mamy chyba watpliwosci i to oboje. To ze ambicja Kalisza to miejsce pierwsze a nie trzecie to chyba tez oczywiste.

Zgadzam sie rowniez z tym ze Arlukowicz i Kalisz brali udzial w komisjach i mysle ze powierzona role wykonali celujaco. Mysle ze spelnili w pelni powierzone im zadania. I mysle ze to upowaznia ich do wysuwania swoich ambicji. Co w tym zlego?? ja tu widze tylko i wylacznie pozytywy. To ze Arlukowicz chce teraz sprobowac innej drogi to tez nic zlego. Widocznie w SLD nie wszyscy sa jednego zdania. A obaj sa napewno na tyle samodzielni ze nie musza sie dac traktowac jak chce ktos inny, i to nawet jesli ten ktos jest Szefem Partii.

Poza tym zarowno Kalisz jak i Arlukowicz dali sie poznac jako bardzo rozsadni politycy, doceniam to nawet ja, ktoremu wszelka sympatia do wszystkiego co socjalistyczne jest zasadniczo obce


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ekor




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 679
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 14:50, 21 Cze 2011    Temat postu:

Kolejne przemyślenia dotyczące PO pretendującej ostatnio do miana "Siły przewodniej Narodu".
Jaka jest dziś PO z mego punktu widzenia .....komucha i zwolennika SLD.
Dziś PO w okresie przedwyborczym jest programowo nijaka. Właściwie program jest jeden.....zdobyć jak największą ilość głosów w wyborach. A po wyborach dokona się "cięcia po skrzydłach" .Moim zdaniem cięcie to jest nieuniknione. PO nie może być partią ogólnej szczęśliwości. Tusk podetnie lewe skrzydło. Dalej jesteśmy w trudnej sytuacji, kryzys światowy jeszcze się nie zakończył, nie wiadomo jeszcze co nas czeka , dziś Grecja , jutro być może Hiszpania , a może Irlandia . Wszystko się może zdarzyć. A na głowie 700 mld długu publicznego. A więc lewe skrzydło to wydatki socjalne, a dziś i jutro nie ma pogody i nie będzie dla "socjalu".
Druga sprawa , jeżeli PO nie zdobędzie więcej głosów niż w poprzednich wyborach to okaże się że 4 lata polityki były mało efektywne , a transfery polityków lewicowych niepotrzebne . To może wywołać wewnętrzny bunt działaczy PO. Tusk może stanąć przed poważnym problemem spoistości wewnętrznej PO.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ekor dnia Wto 14:52, 21 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pro Rock




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 602
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Skąd: UE
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 16:22, 21 Cze 2011    Temat postu: Ekorze..

Przewodnia sila narodu, tego nigdy nie mowilem, nie mowie i nie powiem.
Raczej koniecznosc, zlo konieczne tez za mocne moim zdaniem.
ja tyle pochwal pod adresem PO bo na bezrybiu i rak ryba. Lewica skompromitowana, Miller to drugi z najgorszych premierow po Jaroslawie, moim zdaniem oczywiscie.
Zgadzam sie z Toba Tusk jest nieporadny, bardzo nieporadny. Chwalac uprzednio lewice pominalem kogos kogo cenie najbardziej, Tomasza Nalecza. Mysle ze gdyby mial ochote moglby wokol siebie skupic sporo, ale czy dobrze dobrane slowo, celna puenta to wystarczajaco??

Ja cenie ludzi otwartychswiatowych, nowoczesnych, dlatego wlasnie cenie PO a nie PiS, dlatego cenie Nalecza, Arlukowicza Kalisza, Olejniczaka, cimoszewicza, Belke, dlatego cenie Kwasniewskiego obecnie bardziej jak Millera, choc za Peerelu doprowadzal mnie do szalu. Jestem z tych co cenia szczerosc i uczciwosc, a gest na jaki zdobyli sie Walesa i Kwasniewski na pogrzebie Jana Pawla II to dla mnie najlepsze co w Polsce widzialem po 1989. Wielki gest wielkich ludzi i dlatego Jaro, karzel nie tylko moralny nie zdobyl sie na taki gest na pogrzebie drugiego karla, nie tylko politycznego. Mali ludzie sa zli bo maja serce blisko dupy jak to sie mowilo w moich stronach.

PO nie jest idealne ale dla PO nie ma alternatywy. Dla mnie nie jest nia na pewno lewica, zbyt wielu tam jeszcze komuchow, czerwonych choc mocno wyplowialych. Ale to saa poglady ktore przyswajalem sobie przez prawie czterdziesci lat, bo tyle pasjonuje mnie juz polityka.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.3iks.fora.pl Strona Główna -> Polska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin