Forum www.3iks.fora.pl Strona Główna www.3iks.fora.pl
Polityka i nie tylko
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

OFE czy ZUS? Wybieraj....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.3iks.fora.pl Strona Główna -> Polska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panesz
Administrator



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 8605
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Leżajsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 7:43, 31 Sty 2011    Temat postu:

egoista99 napisał:
Nie jest prosto ograniczyć wydatki..jesli blisko 75% to wydatki sztywne ..
-słuzba zdrowia
-szkolnictwo
-wojsko i policja
-spłaty rat kredytowych i oprocentowanie
-pozyczki dla ZUS
itd
Co proponujesz ograniczyć..???


A 25% gdzie idzie, gdy..... wydatki sztywne tworzą debet?

Służba zdrowia, przykładowo, jest niezdrowa. Są lekarze pierwszego kontaktu, a potem dziura....., aż do wysoko specjalizowanych szpitali przychodni i kolejek. A gdzie jest pośrednie i zmniejszające koszty lecznicze ośrodki? Tak więc sporo nas kosztuje utrzymanie lekarzy, którzy nie leczą, a kierują pacjentów od razu na najwyższą i najkosztowniejszą pólkę. Jest to wynik, że nie mamy własnego sposobu leczenia i zdrowotności, a od razu przerzuciliśmy się na wysoką specjalizację.

Tak samo jest z autostradami. Dla kogo one są budowane? I odpowiadam, dla zagranicznego przemysłu samochodowego. No bo gdzie my mamu i jakiej jakości produkcję samochodów? Przecież byle części nie produkujemy sami, nie mamy przemysłu pomocniczego, produkującego części dla fabryk samochodowych istniejących w Polsce. Przecież przemysł samochodowy mamy rozwalony. A pamiętam, że mając malucha mogłem kupić część firmową do jej wymiany lub zastępczą dużo tańszą . Istniały zakłady pomocnicze, wspomagające, istniał własny kierunek rozwoju tej gałężi. Dziś już prawie nie ma samochodów naszej produkcji. Właściwie mamy tylko montownie i zależność od przemysłu innych krajó. Siebie nie bronimy. Siebie sprzedajemy.

Gdzie mamy klasę średnią? Chociaż już widzę, że popegeerowskie porzucone już się podnoszą, bo ludzi tam zastawiona samych sobie, więc zaczynają od początku. Już zaczyna się organizować społeczeństwo, że sobie pomagają nawzajem. Ty mnie to, ja ci to. I coraz mniej konsumpcji, że kupuje się wszystko do obcych, czy tzw. ze sklepów, z hurtowni. Że jak nie ma strun do fortepianu, to jedyna możliwość grania - kupno tylko nowego.

I jest to jedyny wynik przejścia z ustroju jednego, bo nie jest ważne że z socjalistycznego, na kapitalistyczny. I luka. Przejęliśmy ich standard do ich standardów nie przystosowani. Przegraliśmy wojnę, poddaliśmy się bez jednego wystrzału! I to MY - POLACY! Niczym innym nie jesteśmy jak Afryką z okresu podbojów i kolonizacji! A ileż to lat minęło, aby ona dorównała do cywilizacji zachodniej......

I na tym oni zarabiają. Nawet dają nam pieniądze (unijne) abyśmy tą lukę ... robili, a przy okazji się zadłużali, bo nie ma organu administracyjnego w Polsce, który korzysta z dotacji unijnych, który by nie był ... zadłużony w ... ich bankach! Czeka nas Tunis, Egipt, Albania i Rumunia, a nawet nie Ukraina, która ma te same tendencje co idzie do nas, ale.... może ma (będzie miała) lepszą ekipę rządzącą......

Ratunku dla własnej głupoty, swojej i krajowej, jak widzę, to jest już po.
Ale właściwie jedyna droga, to własna i nie budowanie piramid w postaci stadionów i autostrad, ale od podstaw, które jeszcze istniejące, socjalistyczne pozwoliły Tuskowi powiedzieć, że oparliśmy się kryzysowi.
I jak przestawić teraz gospodarkę, jeżeli nie mamy własnego rodzimego przemysłu. Przecież nawet planowana elektrownia atomowa jest oderwana od rzeczywistości, nie będzie nasza kupując nawet świeczki na zachodzie czy uran gdzieś z zamorskich krajów!

Patrząc na przegrane kraje, głownie na Japonię czy CHiny, które obrały własną drogę po II wojnie światowej, należy mieć własną koncepcję, a widzę ją jedynie w sposobie uruchomienia spodów, w wytwarzaniu środka kalsy inżynierskiej , sposobów produkcji bez wspierania wielkoprzemysłowych inwestycji, rujnujących struktury gospodarcze, społeczne i jej podstawy. Robić swoją przynajmniej jedną gałąź gospodarczą, jeżeli nas nie stać na dwie czy ogólnie pomóc wszystkim gałęziom rozwojowym. Z tym, że kto taki plan i takie kierunek z Polsce (jaka partia) zaakceptuje?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
egoista99




Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 110
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 10:07, 31 Sty 2011    Temat postu:

Qurde !!! A na jakiej zasadzie to wszędzie działa ..tylko nie działa u nas...?
Jak sie pusciło na wczesniejsze emerytury kilkanascie tysiecy ludzi 5-10 lat wczesniej to przeciez ktoś za to musi płacic...Jak sie wymysliło emerytury pomostowe, emerytury dla takich jak AGENT TOMEK ,renty dla 30 latków i pare innych ...To z nieba ma spadac..??? A do tego kolejny dzień świat...To kto to ma wypracowac...???
Na całym świecie ludzie całe życie odkładaja oprócz tego co odkładaja do ichniego ZUS ..bo to tylko 20-30% emerytury a u nas kompletna beztroska...KTOS MA ZADBAC O MNIE !!! Przymusowo !!!
LUDZIE !!! ALBO SOCJALIZM ,albo KAPITALIZM !!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ekor




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 679
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 10:32, 31 Sty 2011    Temat postu:

Każdy musi zadbać o siebie . Nalezy brać przykład z naszych wybrańców ...posłów. O ile w ramach naprawy finansów państwa ZUS po niewczasie próbuje to naprawiać;
ZUS zaczął już wysyłać emerytom ostrzeżenia, że jeśli wciąż pracują na etacie muszą się zwolnić z pracy choć na jeden dzień, by móc dalej pobierać emeryturę. Tak prawo zmienili posłowie, którzy jednak dla siebie zrobili wyjątek.
Dziwnym trafem nowe prawo oszczędzić ma posłów i senatorów. Parlamentarzyści wybrani zostali przez naród, są na innych zasadach – twierdzą posłowie

Ale jako ta najbardziej świadoma część społeczeństwa powinni samorzutnie zrezygnować z emerytur na czas posłowania.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ekor dnia Pon 10:32, 31 Sty 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baltazar




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 681
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Skąd: Pomorze
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 10:47, 31 Sty 2011    Temat postu:

- I to są właśnie najlepsze pytania przedwyborcze, gdy te same zakłamane opatrzone gęby, po raz n-ty będą obiecywały złote góry...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panesz
Administrator



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 8605
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Leżajsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 7:05, 01 Lut 2011    Temat postu:

Nie pisałem nic o powrocie do SOCALIZMU. A pisałem o gospodarce, o drenażu gospodarczym Polski i jej uzależnianiu od gospodarek innych krajów.
Na razie tego nie widzimy, bo fundusze unijne możemy wykorzystywać, ale jak mi się wydaje, za pomocą nich się sami drenujemy. Coś mi się wydaje, że spora część z nich, to budowa takich obiektów, których .... utrzymanie będzie kosztować. A oprócz tego, aby dostać fundusze, cała Polska coraz bardziej się zadłuża w bankach i to nie naszych. A PKO BP jest nie jest najtańszym bankiem, ale też w konkurencji z innymi dość niepewnym.

Pisałem też o braku przemysłu narodowego, który byłby w RP rozwijany od podstaw. Miał nogi i podstawę i głowę i labolatoria i przynosił dochód. Po prostu jesteśmy na usługach państw lepiej rozwiniętych czy drenujących nas finansowo.

No i do tego nie mamy ani wizji, a tym bardziej planów usamodzielniania się. Plany gospodarcze, plany kapitałowe są robione z roku na rok, tak tylko, aby dana ekipa rządowa wyszła na swoje. Aby przetrzymać następny rok.

Nic do tego nie ma socjalizm. W socjalizmie było tak samo z tym, że byliśmy bardziej uniezależnieni od innych krajów. A tak na przykłąd Rosja wstrzymała nasze dostawy mięsa po to, aby ruszyć ten przemysł u siebie, a w tym roku nie podpiszemy takiej samej umowy transportowej z Rosją, aby ruszyć transport rosyjski! Już nie rozpatruję dostaw gazu.

A teraz? A wcozraj coś bełkotał o gospodarce nawet sam J. Kaczyński. I co z tego że wszyscy, nawet politycy widzą, że nic w Polsce nie da się zrobić, jeżeli nie będziemy oszczędniej i ekonomiczniej i na miarę swoich możliwości gospodarować. Podawałem przykłąd Japoni po IIWś i Chin. Nawet dokonać tylko takie zmiany, które są wymagane, aby móc zamykać budżety jednoroczne już byłoby postępem i to nie za pomocą drenażu społeczeństwa, przez zwiększanie podatków, które prowadzi jedynie do spirali (funkcji wykładniczej)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
egoista99




Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 110
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 19:01, 03 Lut 2011    Temat postu:

Cytat:
Służba zdrowia, przykładowo, jest niezdrowa. Są lekarze pierwszego kontaktu, a potem dziura....., aż do wysoko specjalizowanych szpitali przychodni i kolejek

Panesz ..póki bedziemy mówic tylko reformowaniu...a nie o jakości leczenia..Póki szpitale na lato bedą przechowalniami staruszków...Póki
leczenie szpitalne bedzie dłuzsze niz w krajach zachodnich o 30% ( przeciez to oznacza ze 30% więcej pacjentów musiałby przyjąc szpital za te same pieniadze...) To bedziemy gadac aby sobie pogadac...Bo nikomu tak naprawde nie zalezy by było lepiej..a wszystkim zalezy by było za więcej..
PS Czy komukolwiek zakazano oszczeędzac na strość...Ot ..100 zł miesięcznie..to po 30latach 36000...plus odsetki...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ekor




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 679
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:47, 03 Lut 2011    Temat postu:

Egoisto..to dzisiaj mówi się o oszczędzaniu na starość. Pokolenia powojenne wychowywane były w przekonaniu że emerytura i opieka państwa to jest pewnik. Zresztą co mówić o oszczędzaniu kiedy powszechne zarobki pozwalały jedynie wiązać koniec z końcem.A więc oczywistym było ze państwo zabiera gro zarobków na tzw.rozwój spoleczny z którego właśnie przyszli emeryci mieli skorzystać. Dziś o oszczędzaniu na starość można i należy mówić, chociaz nie wszystkich stać na indywidualne oszczędzanie. Dzisiaj należy mówić emerytura z ZUS i OFE nie będzie wystarczającą na godne życie. Dziś każdy musi dodatkowo bogacić się tak , aby na starość oprócz emerytury miał jeszcze jakieś dobra. Dopiero z tej prespektywy patrząc możemy zobaczyć w którym miejscu jako społeczeństwo znajdujemy się .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Panesz
Administrator



Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 8605
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Leżajsk
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 5:47, 04 Lut 2011    Temat postu:

Cytat:
PS Czy komukolwiek zakazano oszczeędzac na strość...Ot ..100 zł miesięcznie..to po 30latach 36000...plus odsetki...


Wydaje się, że jest jedna odpowiedż na to putanie: "Nie."
A na pewno nie?
No to może przykład z .... kosmosu. Ależ naoglądałem się fantastycznych filmów z gwiezdnych wojen i życia pospólstwa na statkach kosmicznych. Czy tam występuje problem z .... zarobkami, z emeryturami i czymś podobnym? Odpowiedź jest też jedna, że nie! Tam każdy ma dostatek w każdym okresie życia, byle... swoje robił i nie przeszkadzał. Taka sobie nowoczesna wspólnota pierwotna i jedyna, jedyna dlatego, że innej być nie może.

A na Ziemii? Poo glądajcie sobie film naszego dywagajującego niegdyś Kowy1 Wyjaśnia komu i dlaczego .... itd. mimo, że znawcy zagadnienia mówią, że nie ma zakazu!

http://www.youtube.com/watch?v=fWa6CaxahVo


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pią 17:10, 11 Lut 2011    Temat postu:

Ekor napisał:
Egoisto..to dzisiaj mówi się o oszczędzaniu na starość. Pokolenia powojenne wychowywane były w przekonaniu że emerytura i opieka państwa to jest pewnik. Zresztą co mówić o oszczędzaniu kiedy powszechne zarobki pozwalały jedynie wiązać koniec z końcem.A więc oczywistym było ze państwo zabiera gro zarobków na tzw.rozwój spoleczny z którego właśnie przyszli emeryci mieli skorzystać. Dziś o oszczędzaniu na starość można i należy mówić, chociaz nie wszystkich stać na indywidualne oszczędzanie. Dzisiaj należy mówić emerytura z ZUS i OFE nie będzie wystarczającą na godne życie. Dziś każdy musi dodatkowo bogacić się tak , aby na starość oprócz emerytury miał jeszcze jakieś dobra. Dopiero z tej prespektywy patrząc możemy zobaczyć w którym miejscu jako społeczeństwo znajdujemy się .

A co to jest godne życie ??
Ciągle słyszę - może ktoś skwantyfikuje ??!!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ekor




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 679
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 20:54, 11 Lut 2011    Temat postu:

Skwantyfikować pojęcia "godne życie" rzeczywiście nie sposób.Dla każdego te granice "godnego zycia" będą inne. Ale z drugiej strony mozna dorozumieć w czym rzecz. Wskaźnikiem byłby , powinien być, tzw."koszyk podstawowych cen towarów i usług".
Czy byłoby to dogodne dla rzadu..? Obawiam się że nie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pią 21:59, 11 Lut 2011    Temat postu:

."koszyk podstawowych cen towarów i usług". - a co to są te podstawowe - bo dla mnie na przykład OC i AC samochodu ! Tylko każdy ma inny samochód albo i wiecej niż jeden.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ekor




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 679
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 22:26, 11 Lut 2011    Temat postu:

To ogłasza bodajże GUS. OC i AC w tym nie ma.Nie da się wszystkiego skwantyfikować. Tak jak złudnym jest przeświadczenie o tym że wysokość przyszłej emerytury w OFE będzię oderwana od stanu naszej gospodarki.Zarówno ten I ZUS-owski filar jak też ten drugi będą uzaleznione o stanu gospodarki jeżeli nie wprost , to pośrednio , jeden wiecej drugi mniej , ale jednak.Oczywiście są to jak na razie wyobrażenia o tym jak to będzie.Czas musi zweryfikować "filar II" OFE. Dziś wszyscy zgadzają się że wysokość emerytury z I jak i II filaru będzie mniejsza niż sobie wyobrażamy.Mówi się więc o III filarze , czyli o dobrowolnych składkach.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Sob 9:59, 12 Lut 2011    Temat postu:

"To ogłasza bodajże GUS" - nie oglasza -a co wchodzi wten koszyk podstawowy - mozna odszukać - tylko TO NIC NIE ZNACZY - bo to co dziś jest luksusem - jutro jest podstawowym dobrem. Także szermowanie sloganem - godne życie - to tylko populizm. Bo dla każdego znaczy to co innego !!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ekor




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 679
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 14:16, 13 Mar 2011    Temat postu:

Nareszcie coś pozytywnego w dyskusji publicznej. Temat "OFE" został wyciągnięty na swiatło dzienne z uwagi na bardzo trudny stan budżetu państwa. A skoro tak to stał się atrakcyjnym polem walki między opozycją a rządem. Zwłaszcza że mamy rok wyborczy. Daję głowę ze gdyby "nie dziura w budżecie" której rzad nie jest w stanie "zaklajstrować" ..oraz niebywała okazja dla opozycji aby dokopać rządowi temat OFE byłby jeszcze długo nieobecnym w naszej medialnej przestrzeni. Przecież "ojcowie reformy z 1999 r" dopiero dziś przejrzeli na oczy? Jedni przyznają się otwarcie do błędu, drudzy jak prof.Balcerowicz idą w "zaparte".
Dzisiaj po 11 latach okazuje się że OFE ma już w dyspozycji 221,3 mld zł. Jest to olbrzymia kwota ...ale w OFE oszczędza 14,9 mln osób. Pieniądze duże , ale i problem w wymiarze społecznym olbrzymi. Dziwnym jest że przez te 11 lat wszystkie rządy tolerowały te nieprawidłowości w konstrukcji tego filaru kapitałowego jakim jest OFE. Mam na myśli wyjątkowo duży procent składki emerytalnej kierowanej do OFE prawie 3 krotność tego co w bogatych krajach zachodnich. Wysokie koszty prowizji pobierane przez fundusze od klientów oraz opłat z tytułu zarzadzania gromadzonymi przez OFE aktywami zmniejszają ilość pieniędzy gromadzonych na koncie przyszłego emeryta.. Na przestrzeni 11 lat dwukrotnie obnizano maksymalne dopuszczalne wysokości prowizji , raz w 2004..do 7% po raz drugi w 2010 obniżono do 3,5%. Nie wchodząc w szczegóły mozna powiedzieć że zarządy OFE stosowały maksymalne stawki prowizji i opłat. Dziś sumy te szokują, nawet po kolejnych ograniczeniach. Nalezy postawić pytanie dlaczego od samego początku OFE nastawione było na maksymalne "krojenie " przyszłych emerytów? Oczywistym jest że tak duże pieniądze przyciągają zaraz sporo róznej maści ekspertów i doradców finansowych . Oni to dzisiaj rozdzierają szaty nad "reformą" ? systemu emerytalnego, przyczyna oczywista ...."dojna krowa ucieka".
Do dziś nie jest wiadomym kto i jak ma wypłacać przyszłe emerytury z zaoszczędzonych w OFE pieniędzy.Ani twórcy reformy, ani kolejne rządy nie zainteresowały się ta kwestią.Jaka w tym była rola sowicie opłacanych ze składek emerytalnych doradców i ekspertów..nikt nie wie. Warto by zainteresować się kogo , jakie instytucje wspomagały finansowo OFE. Wieść niesie że Fundacja Balcerowicza była jedną z nich.
Reasumując : ograniczenie składki w OFE nie przyniesie rewolucji , od tego pieniedzy nie ubędzie , a może i tez nie przybędzie na kontach przyszłych emerytów.Polski system emerytalny jest systemem gdzie zdefiniowana , określona jest stawka na ubezpieczenie a nie jest określone świadczenie , czy to w części ZUS-owskiej czy też z OFE.Wiemy ile mamy płacić ale nikt nam nie powie jaka będzie wysokość emerytury.Zarówno emerytura z częsci ZUS jak i OFE zalezna jest bezpośrednio lub pośrednio od wzrostu PKB, czyli wzrostu gospodarczego , rynku pracy itd.Bowiem od tego bedzie zalezny coroczny wskaźnik waloryzacji w ZUS jak i wycena akcji czy obligacji tyczące funduszy gromadzonych w OFE.
A więc nie dajmy się zwieść fałszywym prorokom, jednym i drugim. Wystarczy przywołać z pamięci telewizyjne reklamy OFE.
Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz. To jest to.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Ekor dnia Nie 14:16, 13 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Baltazar




Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 681
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Skąd: Pomorze
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 17:18, 13 Mar 2011    Temat postu:

Japończycy po kataklizmie który wielu innym nacjom odebrałby chęć nie tylko do odbudowy ale i do życia, z tym swoim pogodnym uśmieszkiem mówią że całkowicie wierzą swojemu państwu, które przecież wybrali i co do którego są pewni, że na pewno nie zostawi w potrzebie i nie zawiedzie ich zaufania.
Nie ukrywam nawet, że w polskiej rzeczywistości wydaje się to po prostu niewiarygodne, choćby na przykład w kontekście wypowiedzi jednego z premierów, który powiedział niegdyś zrozpaczonym powodzianom że trzeba się było ubezpieczyć.
Nie mówiąc już o tym, że każda kolejna władza zwłaszcza tam gdzie przede wszystkim sama zawiniła, zdaje się mówić członkom swojego społeczeństwa starą prawdę:
"jeśli umiesz liczyć, to licz na siebie."
TYLKO NA SIEBIE!!!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Baltazar dnia Nie 17:28, 13 Mar 2011, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.3iks.fora.pl Strona Główna -> Polska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin